دیماه 90: چهارمین دوره طرح ملی کویرنوردی و کویرشناسی دانشجویان ایران

چهارمین دوره کویرنوردی و کویرشناسی دانشجويان ايران با حضور  پروفسور کردوانی چهره ماندگار علم کویرشناسی ایران و جمعی از دانشجویان در کویر شهداد كرمان برگزار می گردد. به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران (ایستا)- چهارمین دوره کویرنوردی و کویرشناسی دانشجویان با حضور اساتید و کارشناسان بنام این حوزه توسط مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران در بهمن ماه سال 1390 در کویر شهداد استان كرمان برگزار می گردد.

استان کرمان دارای مناطق کویری بسیار زیبا و منحصر به فرد با جذابیت های خاص کویری، نمکزار و گونه های مختلف گیاهی و جانوری است که از نظر جغرافیایی و ژئوتوریستی با اهمیت است، ولي به دلايلي چون ناشناختگي جذابيت ‌ ها نتوانسته است در صنعت گردشگري كشور و به تبع آن در ميان دانشجويان جايگاه خاصي را به خود اختصاص دهد، لذا این مرکز در ادامه اجرای طرح های ملی کویرنوردی و کویرشناسی در كويرهاي سمنان و مرنجاب، در اين دوره نيز خواهد كوشيد تا به معرفي هر چه بيشتر اين پديده طبيعي بپردازد.

برنامه های این طرح ملی شامل بازديد از رود شور، تل گندم بریان، دشت لوت، شنزارهای کویر، کویرها و کلوت ‌ های شهداد، یک شب اقامت در کمپ کویری شهداد و رصد ستارگان و انجام برنامه شب کویر و همچنین بازدید از جاذبه ‌ های شهر کرمان از جمله باغ شازده ماهان، بازار کرمان، حمام گنجعلی خان و ... می باشد. به دليل محدوديت ثبت نام، علاقه مندان براي پيش ثبت نام و كسب اطلاعات بيشتر به سایت www.istta.ir مراجعه نمایند و یا با شماره هاي 66491136 و 66491222 تماس حاصل فرمايند.

شهداد به عنوان زيباترين كوير دنيا با كلوت هاي منحصر به فردش در كويرلوت يكي از گرم و خشك ترين بيابان هاي دنيا قرار دارد. رود دائمي شور اين منطقه با بلورهاي زيباي نمك، تپه گندم بريان، نمك هاي تخم مرغي شكل، منطقه بدون حيات و باكتري در عمق كوير و بوته هاي گز با 15متر ارتفاع از ديگر جاذبه هاي طبيعي كوير شهداد است كه زيبايي كوير را صدچندان مي كند. کمپ کویری شهداد در حاشیه غربی کویر لوت قرار دارد. از امکانات این کمپ می توان به کپرهای زیبا که با برگ درختان نخل بنا شده، برق، آب آشامیدنی، امکانات خرید وسایل ضرورری، سرویس بهداشتی و حمام نام برد.

ads ads
mahak kahrizak

mailپست الکترونیک: info@ tourismscience .ir

SMSسامانه پیام کوتاه: 3000705030 (جهت دریافت پاسخ: ممکن است پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشید)

contactفرم تماس با ما: کلیلک نمایید
account شماره حسابهای ما: کلیلک نمایید
privacyحریم شخصی کاربران و رفع مسئولیت: کلیک نمایید
 

rss

gpls

face

fina1l

 

 علم گردشگری با آغاز نوروز 1388 و با هدف گسترش دانش محور و اصولی گردشگری در سطح کشور فعالیت خود را آغاز نمود. این مجموعه همواره سعی نموده است تا با استفاده از استعداد فعالان این صنعت نسبت به نشر هدفمند قواعد گردشگری در سطح کشور بپردازد. آنچه در علم گردشگری منتشر می شد حاصل تلاش دانشجویان، فارق التحصیلان، اساتید، شاغلین و تمامی علاقمندان دلسوز ....

 

ادامه مطلب