دومین همایش ملی میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم ایران

  میراث زمین‌شناختی بخشی از گنجینه‎های زمین به شمار می‌روند که تاریخچه شکل‌گیری، تحولات و تکامل این کره خاکی و پدیده‌های زمین‌شناختی آن را می‌سازند. شاهکارهای زیبای خلقت در بخش طبیعت بی‎جان، میراث زمین‎شناختی را پدید آورده‎ و این امانت ارزشمند را در اختیار ما قرار داده‎ است. پاسداشت و گرامیداشت گنجینه‎های زمین و نگهداری آن برای نسل آینده وظیفه همگان است. این میراث ارزشمند اساس توسعه زمین گردشگری در کشور است و در افزایش درآمد اقشار مختلف که به نحوی با آن سروکار دارند، بسیار سودمند بوده و موجب تولید ثروت ملی حاصل از گردشگری خواهد شد. در واقع میراث زمین شناختی تعاملی میان دانش،‌ زیبایی و ثروت است.
سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بررسی، شناسایی و معرفی این میراث ارزشمند را وظیفه و مسوولیت ذاتی خود دانسته و بیش از یک دهه به این کار اهتمام ورزیده است. این سازمان با انتشار کتاب‌ها، اطلس‌ها و مقالات متعدد در داخل و خارج از کشور، ساخت فیلم‌های مستند، برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی و ارائه خدمات مشاوره فنی به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در این زمینه گام‌های موثری در معرفی و توسعه این رشته جدید برداشته است.
با صلاح‌دید و عنایت دولت محترم، اکنون این سازمان امر خطیر هدایت و نظارت امور میراث زمین شناختی کشور، شامل بررسی‌های زمین گردشگری (ژئوتوریسم) و ژئوپارک‌ها را به عهده گرفته و با تفکری فرابخشی، دست همکاری به سوی تمامی سازمان‎ها و نهادهای مرتبط دراز کرده و همگان را به مشارکت در ارتقا، حفظ و حراست از این امانت خدادادی دعوت می‎کند. امید است که این حرکت، زمینه ساز رشد و شکوفایی این دانش و توسعه پایدار اقتصادی-فرهنگی-علمی در کشور باشد.
در راستای تحقق اهداف فوق، گروه میراث زمین‌شناختی سازمان به برگزاری همایش‌های ملی و بین‌المللی و کارگاه‌های آموزشی می‌پردازد. در پی برگزاری اولین همایش که با استقبال گسترده علاقمندان، دانشجویان و اساتید همراه شد، دومین همایش ملی میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم ایران در آبان‌ماه 1393 در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (واحد خوراسگان) و با همکاری این دانشگاه برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که کارگاه‌های آموزشی و بازدیدهای صحرایی نیز در کنار این همایش برگزار می‌شوند.
 
 
ads ads
mahak kahrizak

mailپست الکترونیک: info@ tourismscience .ir

SMSسامانه پیام کوتاه: 3000705030 (جهت دریافت پاسخ: ممکن است پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشید)

contactفرم تماس با ما: کلیلک نمایید
account شماره حسابهای ما: کلیلک نمایید
privacyحریم شخصی کاربران و رفع مسئولیت: کلیک نمایید
 

rss

gpls

face

fina1l

 

 علم گردشگری با آغاز نوروز 1388 و با هدف گسترش دانش محور و اصولی گردشگری در سطح کشور فعالیت خود را آغاز نمود. این مجموعه همواره سعی نموده است تا با استفاده از استعداد فعالان این صنعت نسبت به نشر هدفمند قواعد گردشگری در سطح کشور بپردازد. آنچه در علم گردشگری منتشر می شد حاصل تلاش دانشجویان، فارق التحصیلان، اساتید، شاغلین و تمامی علاقمندان دلسوز ....

 

ادامه مطلب