پیام دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسب روز جهانی گردشگری

index

روز جهانی گردشگری امسال بر قابلیت جهانی گردشگری در توسعه اجتماعی-اقتصادی تأکید دارد. امروزه، با وجود بیش از یک میلیارد گردشگر بین المللی که هر ساله در جهان سفر می کنند، گردشگری به یک نیروی قدرتمند و تحول آفرین تبدیل شده است که تفاوتی حقیقی در زندگی میلیون ها انسان ایجاد می کند.

 

 

 

 

 

 

 

قابلیت گردشگری در توسعه پایدار قابل ملاحظه است. گردشگری، به عنوان یکی از بخش های اصلی اشتغال در جهان، فرصت های مهم معیشتی پدید آورده و به کاهش فقر و ایجاد توسعه ای فراگیر کمک می کند.

از آنجا که گردشگری بر دیدار ملل مختلف استوار است، این بخش می تواند درک چندفرهنگی را بپروراند و موجب ارتقای آگاهی از نیاز به حفظ میراث فرهنگی و طبیعی شود.

حال که جهان برای اتخاذ یک برنامه جدید توسعه پایدار آماده می شود، گردشگری باید برای توانایی اش در ایجاد شغل، ترفیع محصولات و فرهنگ محلی و حمایت از حفظ و استفاده پایدار از زیست بوم های آبی و خاکی شناخته شود.

بیایید تا با همکاری یکدیگر قابلیت شگرف گردشگری در ایجاد رشد همه جانبه اقتصادی، حفظ محیط زیست و پیشبرد توسعه پایدار و یک زندگی شرافتمندانه برای همه را به حداکثر برسانیم.

{jcomments on}

ads ads
mahak kahrizak

mailپست الکترونیک: info@ tourismscience .ir

SMSسامانه پیام کوتاه: 3000705030 (جهت دریافت پاسخ: ممکن است پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشید)

contactفرم تماس با ما: کلیلک نمایید
account شماره حسابهای ما: کلیلک نمایید
privacyحریم شخصی کاربران و رفع مسئولیت: کلیک نمایید
 

rss

gpls

face

fina1l

 

 علم گردشگری با آغاز نوروز 1388 و با هدف گسترش دانش محور و اصولی گردشگری در سطح کشور فعالیت خود را آغاز نمود. این مجموعه همواره سعی نموده است تا با استفاده از استعداد فعالان این صنعت نسبت به نشر هدفمند قواعد گردشگری در سطح کشور بپردازد. آنچه در علم گردشگری منتشر می شد حاصل تلاش دانشجویان، فارق التحصیلان، اساتید، شاغلین و تمامی علاقمندان دلسوز ....

 

ادامه مطلب