تحلیل SWOT در گردشگری روستایی

رسول غفارزاده

برنامه ريزي استراتژيك که به گردشگری روستایی تاکید دارد، اساساً بر پايه تنظيم تغييرات در محيط عملياتي قرار دارد. پس روش هاي برنامه ريزي متنوعي براي تحليل تعامل بين محيط داخلي و خارجي وجود دارد. و تحليل نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهديدها (SWOT)،ابزاري معمول براي تحليل محيط داخلي و خارجي جهت دستيابي به رويكردي سيستماتيك و پشتيباني موقعت هاي تصميم گيري را پشتیبانی می کند. مهم ترين عوامل داخلي و خارجي در آينده يك كسب و كار عوامل استراتژيك هستند. این عوامل در تحليل SWOT خلاصه می شوند.مرحله نهايي فرايند برنامه ريزي استراتژيك، كه در آن SWOT گام ابتدايي است، تدوين استراتژي است كه منجر به رابطه مناسب بين عوامل داخلي و خارجي شود.

مطالعه بیشتر...

بیانیه ماموریت موزه ها

 

پس از انجام تحلیل محیطی، موزه دارای اطلاعات کافی برای ایجاد ماموریتی که ریشه در شرایط واقعی دارد را بدست آورده است. اولین سوالی که در زمان طراحی بیانیه ماموریت یک موزه مطرح می گردد این است که "هدف ما چیست؟". این اهداف می‌تواند تحقیقاتی، آموزشی و یا حفاظت از آثار باشد. عوامل مختلفی می توانند در شکل گیری این ماموریت دخیل باشند: تاریخچه گذشته موزه، سنتهای غالب در موزه، ترجیحات فعلی مدیریت و کارکنان موزه، محیطی که موزه در آن به فعالیت می پردازد، منابعی که موزه در اختیار دارد و شایستگی های که موزه برخوردار است.

 

مطالعه بیشتر...

برندینگ استقراضی، هوای ابری خطوط هوایی در سال 93

 

مدتی پیش صحبت هایی در خصوص  ورود ناوگان هوایی قطر به عرصه پروازهای داخلی ایران مطرح شده بود که مجدداً با نزدیکی سیاستهای استراتژیک ایران با قطر، آزادسازی بلیت هواپیمای شرکتهای داخلی هوایی و در نهایت آزادسازی حامل های انرژی تحت قانون هدفمندی یارانه ها، مطرح شده و احتمال اجرایی شدنش ذهن بخشهای مختلف عرصه هوایی کشور را مشغول نموده است.

 

مطالعه بیشتر...

ads ads
mahak kahrizak

mailپست الکترونیک: info@ tourismscience .ir

SMSسامانه پیام کوتاه: 3000705030 (جهت دریافت پاسخ: ممکن است پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشید)

contactفرم تماس با ما: کلیلک نمایید
account شماره حسابهای ما: کلیلک نمایید
privacyحریم شخصی کاربران و رفع مسئولیت: کلیک نمایید
 

rss

gpls

face

fina1l

 

 علم گردشگری با آغاز نوروز 1388 و با هدف گسترش دانش محور و اصولی گردشگری در سطح کشور فعالیت خود را آغاز نمود. این مجموعه همواره سعی نموده است تا با استفاده از استعداد فعالان این صنعت نسبت به نشر هدفمند قواعد گردشگری در سطح کشور بپردازد. آنچه در علم گردشگری منتشر می شد حاصل تلاش دانشجویان، فارق التحصیلان، اساتید، شاغلین و تمامی علاقمندان دلسوز ....

 

ادامه مطلب